Kaip?

Kaip nuimti gelinį laką namuose

Jums bus reikalingos šios gelinio lako nuėmimo priemonės:

Kiek laiko užtruksite?

Įprastai gelinio lako pašalinimas užtrunka nuo 15 iki 30 min. Tai priklauso nuo naudojamų priemonių bei patirties.

Kaip taisyklingai nuimti gelinį nagą namuose acetono (Remover) pagalba?

1. Nagus stipriai šiauškite nagų dilde (grubesne dildės puse – 100 gritų). Stenkitės nepažeisti odelių ir nenudildinkite iki natūralaus nago plokštelės, nes pažeisite viršutinį nago sluoksnį. Kuo daugiau pašalinsite medžiagos dildės pagalba, tuo bus lengviau pašalinti gelinį laką.
2. Nenaudokite viso diskelio ant nago, nes tokio dydžio diskelis greičiausiai bus per didelis ir liesis su odelėmis. Jeigu naudosite vatos diskelius, juos perkirpkite maždaug į keturias dalis. Jei naudosite celiuliozės lapelius, juos sulankstykite į keturias dalis.
3. Susiplėšykite.sukarpykite foliją gabalėliais. Taip bus patogiau apvynuoti nagus. Pasidarykite gabalėlius, kad jie bent kelis kartus apsivyniotų ant piršto išvengiant folijos plyšimo ar tarpelių.
4. Vatos tamponėlius suvilgykite acetonu (Remover skysčiu). Nepadauginkite, tačiau ir nepadarykite vos drėgnų. Nuo tamponėlio neturi varvėti acetonas.
5. Dėkite acetone suvilgytą vatos tamponėlį ant nago. Stenkitės kuo mažiau uždėti ant odos, nes acetonas išsuasins odą, tuo pačiu išsausės ir nagas.
6. Tvirtai apsukite tamponėlį su folija prispaudę prie nago.
7. Laikykite 10–15 min. Jei jūsų nagai nėra modeliuoti su baze (buvo naudota įprasta bazė, o ne kaučiukinė bazė (Rubber Base) – laikykite apie 10 min.. Jei buvo naudota kaučiukinė bazė (Rubber Base), laikykite apie 15 min.
8. Išlaikę nurodytą laiką – atsargiai nuimkite vieno nago foliją ir mediniu pagaliuku pabandykite jį nugramdyti. Jei lakas lengvai nusistumia nuo nago, galite tęsti su kitais nagais.
9. Jeigu lakas dar nesuminkštėjęs, neatšokęs – uždėkite tamponėlį atgal ir laikykite papildomai 5 min. Po papildomo laiko vėl patikrinkite.
10. Kai lakas suminkštėjo ir lengvai šalinasi, mediniu pagaliuku nustumdykite laką. Stumkite nuo odelių link laisvojo krašto (nago augimo kryptimi). Gramdydami priešinga kryptimi, galite pažeisti nagą.
11. Jeigu nugramdžius dar liko medžiagos, ją labai atsargiai ir švelniai pašalinkite dilde (smulkesne puse – 180-240 grit.). Jei turite, galite panaudoti bafer’į (blokelį).
12. Pašalinę laką, patrumpinkite nagus. Suteikite jiems norimą formą. Nagą trumpinti galite žirklėmis tik tuo atveju, jeigu jis labai ilgas. Palikite apie 1–2 mm laisvojo krašto iki norimo nagų ilgio, o likusią dalį trumpinkite dildindami dilde. Taip išvengsite nago sluoksniavimosi. Žirkles naudokite aštrias. Jei žirklės negali iš vieno karto nukirpti nago, nenaudokite tokių žirklučių. Kirpdamos atšipusiomis žirklutėmis tik laužysite nagą, ko pasekoje jis gali pradėti sluoksniuotis.
13. Lakas jau pašalintas ir suteikėte jam formą – neskubėkite lakuoti paprastu laku / stiprikliu. Pirmiausia naudokite odelių aliejuką. Geriausia jei odelių aliejukas būtų praturtintas vitaminu A ir E. Įtrinkite pačius nagus, odeles ir gerai įmasažuokite. Leiskite susigerti. Būtų puiku, jei prieš naują lakavimą šią procedūrą atliktumėte 3–5 kartus per dieną. Taip nagas „pailsės“, sustiprės, nesisluoksniuos ir nebus pasišiaušęs.

Patarimai:

  • Neperlaikykite acetono (Remover) ant nagų;
  • Stenkitės dėti suvilgytą vatelę tik ant nago, kad kuo mažiau patektų ant odelių;
  • Pradžioje rekomenduojame gelinio lako nuimti nuo vienos rankos nagų, užbaigus tai padarykite su kitos rankos nagais. Priešingu atveju galite perlaikyti acetone;
  • Stenkitės nenaudoti metalinių įrankių lakui gramdyti nuo nago. Jei naudojate, naudokite jį labai švelniai ir tik pagrindinei masei nuvalyti. Vėliau naudokite tik medinius pagaliukus;
  • Prieš nuimdami gelinį laką namuose ant odelių užtepkite maitinamojo kremo arba odelių aliejuko. Jis padės apsaugoti odą nuo sąlyčio su acetonu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *