Vitaminai nagams

Nagams, kaip ir visam žmogaus organizmui, yra reikalingos tam tikros maistinės medžiagos, kurios padeda palaikyti nagų stiprumą ir estetišką išvaizdą. Svarbu pasistengti, kad organizmas nestokotų svarbiausių vitaminų ir mineralų, nes būtent tai gali padėti išvengti nagų skilinėjimo ar kitų su reikalingų medžiagų trūkumų susijusių problemų. Taigi, jūsų dėmesiui – 7 svarbiausi nagams būtini vitaminai ir mineralai.

1. Cinkas

Jei siekiate, kad nagai augtų sveiki, pasirūpinkite, kad organizmas nestokotų cinko. Dėl šio mineralo trūkumo galite pastebėti įvairius nagų plokštelių pakitimus: pavyzdžiui, ant jų gali atsirasti baltų dėmių. Norėdami papildyti cinko atsargas valgykite avinžirnius, juodąsias pupeles, anakardžius ir migdolus.

2. Vitaminas C

Kolagenas moterims yra viena svarbiausių medžiagų, kuri padeda puoselėti moters grožį. Ar žinojote, kad vitaminas C yra svarbus ne vien tik imuniteto stiprinimui, bet taip pat ir kolageno gamybai? Kolagenas suteikia nagams tvirtumo ir padeda išvengti skilinėjimo. Jei organizmas stokoja vitamino C, nagai gali augti pernelyg lėtai, be to, jie gali imti trupėti. Kad taip nenutiktų, valgykite daugiau citrusinių vaisių, žalialapių daržovių, pomidorų, kivių, braškių bei paprikų.

3. Omega-3 riebalų rūgštys

Omega-3 riebalų rūgštys taip pat gali padėti užkirsti kelią įvairioms nagų problemoms. Šios riebalų rūgštys suteikia nagams blizgesio bei apsaugo nagų plokšteles nuo išsausėjimo. Jei norite Omega-3 riebalų rūgščių gauti su maistu, valgykite graikinius riešutus, chia sėklas bei linų sėmenis (taip pat labai naudinga naudoti linų sėmenų aliejų).

4. Magnis

Jei organizmui stinga magnio, apie tai gali išduoti ant nagų plokštelių atsirandantys iškilumai. Šis mineralas taip pat labai svarbus sveikų nagų augimui, todėl vertėtų savo mitybos racioną papildyti nesmulkintais kviečiais, žaliomis lapinėmis daržovėmis, migdolais, anakardžiais bei žemės riešutais.

5. Biotinas

Biotinas padeda užkirsti kelią nagų trupėjimui bei skatina nagų augimą. Biotino atsargas gali padėti papildyti avokadai, įvairūs pieno produktai, riešutai bei žiediniai kopūstai. Šiandien taip pat labai populiaru vartoti biotino papildus, kurie padeda puoselėti ne tik nagų, bet taip pat ir plaukų bei odos grožį.

6. Geležis

Geležis aprūpina organizmo ląsteles deguonimi, kuris yra būtinas nagų sveikatos palaikymui. Jei organizmas stokoja geležies, tai gali sukelti nagų formos išsikraipymą. Norint išvengti geležies trūkumo, į savo mitybos racioną vertėtų įtraukti žalias lapines daržoves, įvairius riešutus ir sėklas ir, burokėlius, mėsos produktus (taip pat ir subproduktus) ir pupeles.

7. B grupės vitaminai

Nagams yra naudingas ne tik biotinas, bet taip pat ir kiti B grupės vitaminai: pavyzdžiui, vitaminas B12 padeda organizmui įsisavinti geležį, be to, užtikrina nagų tvirtumą. Jei organizmas stokoja vitamino B12, ant nagų galima pastebėti pigmentinių dėmelių. Vitaminas B9 – tai dar vienas nagams reikalingas vitaminas, kuris padeda palaikyti nagų sveikatą ir leidžia išvengti pigmentacijos. B grupės vitaminų gausu žaliose daržovėse, citrusiniuose vaisiuose, pupelėse, žirniuose, lęšiuose, avokaduose, kiaušiniuose, jūros gėrybėse bei mėsoje.

Jei pakankamai dėmesio skirsite savo mitybai, galėsite džiaugtis kur kas gražesniais ir sveikesniais nagais. Taigi, galbūt atėjo laikas atnaujinti savo valgiaraštį?

Parašykite savo atsiliepimą